ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Погледнете го овој видео рецепт кој е неверојатно добар за појадок, но и за вашите домашни забави, а предноста е што секоја тура можете да ја послужувате топла 🙂

Состојки:

  • мали кифли
  • шунка
  • кашкавал
  • намаз

Начин на подготовка:

  1. Исечете ги кифличките на пола. Долните делови наредете ги една до друга во тава за печење. Врз нив ставете кашкавал, потоа шунка и намаз по вкус. Најодозгора ставете ги и горните делови од кифличките.
  2. Прелијте ги или намачкајте ги со путер, потоа посипете со пармезан или рендан кашкавал и оригано.
  3. Печете околу 8 минути во загреана рерна на 200 степени додека убаво не заруменат.

Повеќе детали во видеото:

Имајте убав почеток на денот и добра забава 🙂

Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови

Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнето лепче

Макарони болоњезе

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Похован кашкавал

Чипс со кашкавал

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Сирење во фурна

singlepost_text