ВИДЕО: Како да направите млеко од бадеми

ВИДЕО: Како да направите млеко од бадеми

Ова е многу едноставен рецепт, а резултатот е превкусно и природно млеко.

Потребни ви се бадеми, вода, блендер и цедилка, а по вкус и екстракт од ванила и цимет.

Погледнете ги деталите во видеото:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Класичен крем карамел

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text