ВИДЕО: Бојадисување на шарени Велигденски јајца на пареа

ВИДЕО: Бојадисување на шарени Велигденски јајца на пареа

Оваа техника во видеото ни ја презентираат од Танимак, македонска компанија за производство и пакување на бои за Велигденски јајца.

Потребни се: тврдо сварени бели јајца, сад за варење на пареа, различни бои за јајца, салвети, памук и масло за готвење.

Останатите детали погледнете ги во видеото:

Погледнете и:

ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца

ВИДЕО: Како да направите украсни Велигденски јајца

ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули

ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка

ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња

Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза:

Охридски чомлек

ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце

Велигденска торта

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Внимателно прочитајте – Неколку трикови за совршено свинско печење

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

Похован кашкавал