Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Подгответе освежително смути од шумски плодови. Еве ги состојките кои ви се потребни:

  1. Јагоди
  2. Малини
  3. Боровинки
  4. Капини

За шмек, можете да додадете и малку ананас или свежо нане.

Балансот на состојките го правите самите по сопствен вкус. Ставете ги состојките во блендер и за неколку секунди ќе добиете брз и освежителен пијалок.

Фото: Libero Cafe

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Смути – дневна доза витамини

ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје

Повеќе посни и веге рецепти

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Чиа пудинг

singlepost_text