ВИДЕО: Не фрлајте храна – Животот и патот на една јагода

ВИДЕО: Не фрлајте храна – Животот и патот на една јагода

Следи го патот на една јагода од нива до фрижидер за да можеме да разбереме колку многу е потребно за да стигне свежата храна на нашата трпеза.

Дали знаете дека во светот се фрла многу храна? Со тоа се троши вода, гориво, пари и многу, многу љубов.

Како се однесуваме ние кон храната? Дали рационално ја купуваме и дали ни се случува да фрламе

Секогаш кога имате храна пред истек на рокот, ви предлагаме да пребарувате рецепт на Gotvi.mk со таа храна или едноставно донирајте ја. Но, немојте да ја фрлате храната!

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки