ВИДЕО: Рецепт за пица која не се пече во рерна

ВИДЕО: Рецепт за пица која не се пече во рерна

За сите кои ја сакаат Италијанската кујна, а особено вкусот на тазе домашна пица 🙂 Оваа пица можете да ја направите и во посна варијанта бидејќи рецептот за тесто е посен. Во видеото се прави класична капричиоза пица.

Потребни состојки за тестото: 150 гр брашно, 80 – 90 мл вода, 5 гр свеж / 2 гр сув квасец, 1 лажица маслиново масло за готвење и малку сол. Се замесува и остава да нарасне околу 2 часа…

Останатите детали се во видеото 🙂

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти:

3 брзи видео рецепти за пица

Домашна пица капричиоза

Посна пица

Вистински пица деликатес

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Пица лазањи

singlepost_text