ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

Навистина е интересно со колку малку време и инспирација од интернет можете да бидете вистински мајстори во кујната.

Овој домашен чоколаден ролат можете да го направите многу брзо, а потребни ви се следните состојки: чоколадо, путер, шеќер, јајца, брашно, сода, вода, шеќер во прав и хопла.

Останатите детали погледнете ги во видеото:

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

Велигденска торта