ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Џулс (41) и Џејми (40) го очекуваат раѓањето на своето дете во август 2016 година.

Jamie Oliver ceka 5to dete (foto 1)

Двојката во 15годишниот брак има 3 ќерки: Попи Хани (14), Дејзи Бу (12), Петал Блосом (6) и еден син, Бади Беар (5).

Jools Oliver's new clothing range for Mothercare is smashing sales targets - 12 Sep 2012

Додека Џејми е еден од топ Шеф кулинарите во светот, неговата сопруга Џулс неодамна ја лансираше линијата на детска облека „Little Bird“.

Прочитај повеќе:

Пилешко со паста и песто сос

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Неодоливо: Топ 10 мафин рецепти

singlepost_text