Врап со туна кој се прави за 5 минути

Врап со туна кој се прави за 5 минути

Подгответе брза, свежа и пред се здрава ужина. Сè што ви треба е:

Состојки:

  • готови тортиљи
  • туна
  • марула
  • кромид
  • пиперка
  • лимонов сок
  • маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Пригответе ги сите состојки погоре исто како за подготовка на туна салата.
  2. На крај замотајте ги во лепче за тортиљи или популарно наречен wrap 🙂
  3. По избор можете да додадете маслинки, рендан морков, како и пченка.

На здравје!

Прочитај поврзани рецепти:

Супер брзи овошни тортиљи

Брзи друштвени тортиљи за 5 минути

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text