Супер брзи овошни тортиљи

Супер брзи овошни тортиљи

Многу пати сме пишувале дека понекогаш најголемата кулинарска уметност се состои во практичноста и добрата идеја. За денешен десерт ви ја продлагаме неодоливата тортиља со јагода и банана.

Сè што ви треба се неколку готови тортиљи, неколку јагоди, една банана, чоколаден крем и прелив.

По избор можете да додадете и мелени ореви, бискнити или лешници. Овој десерт ќе го направите за 5 минути, а нема да направите никаков неред во кујната 🙂

Прочитајте поврзани рецепти:

Брзи друштвени тортиљи за 5 минути

Посно: Палачинки без зејтин

ВИДЕО рецепт: Начос со зеленчук

Вафли Пики

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

Палачинките на Леа

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

ВИДЕО: Брз рецепт за домашен чоколаден пудинг

singlepost_text