ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

Лук, јајца, банана и компир – најголемиот дел од нас неправилно ги лупат и со тоа губат доста време.

Погледнете го видеото и откријте едноставни трикови за брзо и поефикасно лупење на овие намирници:

За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука

Поврзани рецепти:

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена?

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца