ВИДЕО рецепт: Начос со зеленчук

ВИДЕО рецепт: Начос со зеленчук

За сите кои ја сакаат мексиканската кујна, Сара приготвува начос со зеленчук. Многу вкусно изгледа 🙂

Погледнете детали во видеото;

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Прочитај поврзани рецепти:

Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)

Чипс со кашкавал

Брзи друштвени тортиљи за 5 минути

Брзи роденденски сендвичи

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки