Направете вкусен појадок

Направете вкусен појадок

Како беше онаа поговорка: „Појадокот изеди го сам, ручекот подели го со пријателите, а вечерата дај им ја на непријателите“.

Добро, не е баш така, бидејќи денот треба да има најмалку три избалансирани оброци, но за оваа статија поговорката ни врши работа  🙂

Gotvi.mk предлог утрото да ви започне со вкусен и брз појадок.

Сè што ви треба е црно лепче, кое ќе го намачкате со путер. Врз него ќе додадете тенки парчиња домат, зелена пиперка и малку пармезан.

На здравје 🙂

Прочитајте поврзани вести:

Брз појадок со туна салата

Вкусен и свеж појадок – омлет со сирење

Витамински појадок

Пржени лепчиња

Викенд кајгана со сланина

singlepost_text