ВИДЕО: Шпагети aлполи

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Убавината кај тестенините е што може да се прават во речиси секоја комбинација.

Во видеото, ви претставуваме едноставен рецепт за да приготвите неодоливи шпагети со лукче. Сè што ви треба се шпагети, лукче, маслиново масло, магдонос и пармезан или вашиот омилен кашкавал.

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови погледнете тука

Повеќе рецепти со тестенини прочитајте тука

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини