ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Сè што ви треба се неколку состојки и желба за готвење. Откако еднаш ќе го направите, желбата постојано ќе ви доаѓа 🙂

Состојки:

  • 2 чешниња лук
  • 1 чинија наут кој отстојал во вода
  • 1 лажица црвен пипер
  • 1 цеден лимон
  • 1/4 шолја таан
  • сол
  • по желба можете да додадете и пиперки, маслинки или капари.

Деталите во видеото:

За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови кликнете тука

Повеќе посни и вегетаријански рецепти прочитајте тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk поврзани рецепти:

Брзи друштвени тортиљи за 5 минути

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Свежа салата со брокула

Брускети помодоре

Посна торта