Ориентални шпагети

Ориентални шпагети

Превкусна комбинација за сите кои не можат без тестенини. Еве како да ги приготвите овие ориентални шпагети:

Состојки:

  • 400 гр шпагети
  • спанаќ
  • 2 пиперки
  • масло за готвење
  • кари сос
  • пармезан

Начин на готвење:

  1. Шпагетите ги вариме на тивок оган според упатството на кесичката.
  2. Во подлабок сад на загреано масло за готвење ги пропржуваме спанаќот и пиперките.
  3. Во садот ги додаваме сварените и процедени шпагети.
  4. Додаваме малку кари сос и пармезан по желба.

Повеќе рецепти со тестенини тука

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

На здравје!