Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Уживате во вкусот на топли фурнарини? Имаме рецепт за вас со кој ќе ги направите буквално за 1 минута. Еве што ви е потребно:

Состојки:

  • готово тесто за пица
  • маргарин или масло за готвење
  • сол
  • оригано
  • други зачини по вкус

Начин на подготовка:

  1. Готовото тесто за пица оставете го да се одмрзне. Пред да го купите проверете дали е посно според составот.
  2. Исечете го на линии.
  3. Потоа премачкајте го од двете страни со маргарин или масло за готвење.
  4. Одозгора наросете ги зачините.
  5. Ставете го во сад за печење и печете по вкус во загреана рерна.

Едноставно, нели? Уживајте во вкусот на тазе и топли фурнарини 🙂

Повеќе посни рецепти тука

Доколку постите комбинирајте со туна или свежа салата. Неодолива комбинација зготвена со љубов <3

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами

singlepost_text