ВИДЕО: Како да отворите шише вино со обичен клуч

ВИДЕО: Како да отворите шише вино со обичен клуч

Некогаш се случува и ова: имате гости, им понудивте вино, а отворачот никаде не можете да го најдете.

Решението е многу едноставно, се што ви треба е еден обичен клуч. Погледнете детали во видеото:

За повеќе видеа со кулинарски трикови кликнете тукаhttps://gotvi.mk/category/tips-tricks/

singlepost_text