ВИДЕО: Како да испечете сланина во микро печка

ВИДЕО: Како да испечете сланина во микро печка

Пржењето на сланината трае подолго, зејтинот прска наоколу и секаде се прави хаос низ кујната.

Погледнете го овој видео гастрономски трик кој ќе ви покаже како да испечете вкусна сланина, а се околу работната површина да остане чисто:

За повеќе видеа со кулинарски трикови кликнете тукаhttps://gotvi.mk/category/tips-tricks/

 

singlepost_text