Неодоливи чоколадни јагоди

Неодоливи чоколадни јагоди

Готви.мк предлог за 8мо мартовско изненадување за вашите девојки, сопруги, мајки и баби. Се прави лесно и брзо, а вкусот на секоја јагода е фантастичен. Еве како да го направиме ова вкусно изненадување:

Убаво измијте ги јагодите, но оставете им ја зелената дршка за декорација.

Растопете на шпорет едно црно чоколадо со малку путер. Секоја јагода ставете ја во смесата со црно чоколадо. Потоа, наредете ги јагодите на мрсна хартија додека да се стврдне чоколадото.

Растопете на шпорет едно бело чоколадо, исто така со малку путер. Направете шари на јагодите со веќе стврднато црно чоколадо.

Уживајте во овј неодолив вкус 🙂

За повеќе видеа со кулинарски трикови кликнете тукаhttps://gotvi.mk/category/tips-tricks/

Прочитајте повеќе Gotvi.mk совети и рецепти:

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Овошно суши

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг

Вафли за заљубени

singlepost_text