Свежа морков салата

Свежа морков салата

Оваа идеја за превкусна и истовремено лесна вечера ни ја испрати Богомил Марков. Како што се гледа на неговите фотографии, оваа свежа морков салата изгледа прекрасно, а еве кои состојки ви се потребни.

Состојки:

  • рендани моркови
  • сол
  • црн бибер
  • ѓумбир
  • чили
  • масло за јадење
  • оцет балсамико

Повеќе посни рецепти прочитајте тука

Свежа морков салата 2

Оваа комбинација ќе ви послужи како одлична доцна вечера или како предјадење. Наместо морков, Богомил предлага да употребите и рендано цвекло или да направите комбинација 🙂

На здравје!

singlepost_text