Смути – дневна доза витамини

Смути – дневна доза витамини

Брзиот начин на живот бара од нас креативни начини за подготовка на вкусни, но и избалансирани оброци. Правењето смути е брзо и едноставно, а на кративноста и нема крај. Еве го Gotvi.mk предлогот за смути за оваа недела.

Состојки:

  • 1 банана
  • 2 киви
  • 1 шолја аронија
  • 2 лажици мед
  • 1 лажица цимет

Во блендерот најпрво ставете ги овошјата, потоа медот и на крај додадете го циметот.

На здравје!

singlepost_text