Морска салата a la Амор

Морска салата a la Амор

Оваа превкусна салата е дел од менито на ресторанот Амор во Кочани. Оттаму, ни откриваат што ни треба за да ја подготвиме.

Состојки:

  • 200 гр лигњи
  • 1/2 марула
  • 100 гр школки

Начин на подготовка:

  1. Во тава попрскајте маслиново масло и на среден оган испржете ги лигњите заедно со школките.
  2. Пржете околу 15 минути.
  3. Аранжирајте со марула или рукола, малку маслинки и лимон.

На здравје! Повеќе информации за ресторан Амор прочитајте на следниот ЛИНК.

singlepost_text