ВИДЕО: 6 техники за користење на кујнски нож кои ќе ви го променат животот

ВИДЕО: 6 техники за користење на кујнски нож кои ќе ви го променат животот

Како најбрзо да исецкате на магдонос и кромид? Научете да исечете краставица и морков на ленти за само 5 секунди.

Овие и многу други корисни техники за професионално користење на кујнскиот нож можете да ги погледнете во ова видео:

Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука

singlepost_text