Палачинки за 3 минути

Палачинки за 3 минути

Брз десерт на кој му се радуваат сите генерации. Подгответе ги овие палачинки и споделете го рецептот со вашите пријатели.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 11 лажици брашно
  • 400 мл млеко
  • 50 мл вода
  • масло за готвење

Начин на готвење:

  1. Состојките се матат во посебен сад додека не се добие смеса како густа каша.
  2. Оставете да отстои на собна температура.
  3. Пржете ги во загреано тавче со малку масло за готвење.

Филот е по ваша желба. Ние ги премачкавме со еурокрем. Уживајте во храната и гответе со љубов 🙂

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text