Витаминска салата a la Амор

Витаминска салата a la Амор

Еве што ви е потребно за оваа витаминска бомба

Состојки:

  • 100гр цвекло
  • 100гр зелка
  • 100гр црвена зелка
  • 100гр кинеска зелка
  • 2 глави роквици

Начин на подготовка:

  1. Исецкајте ги ситно сите видови на зелка за да ја направите салатата посочна.
  2. Додајте го ситно исецканото цвекло и ротквицата исечена на тркалца.
  3. На крај додајте семки од тиква, малку маслиново масло и лимонов сок.

На здравје!

singlepost_text