Диетален појадок што ќе ве држи сити

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Појадокот е најважниот оброк во текот на целиот ден. Добро избалансираниот појадок ќе успее да ве држи целосно сити дури до главниот оброк. Еве што ви е потребно:

Состојки:

  • 2 парчиња леб од експандиран ориз
  • 4 парчиња мариниран лосос
  • 2 топчиња од авокадо направени со кафена лажичка
  • салата ајсберг зачинета со сол, балсамико сос и семки од сончоглед
  • 1 крушка

Сервирајте како на фотографијата у уживајте во вашиот појадок.

Готви со љубов 🙂

singlepost_text