Вафли за заљубени

Вафли за заљубени

Оваа комбинација со готови вафли е на Ана која уште ја нарекува и слатка петка, поради миксот од 5 превкусни состојки кои се основа на овој превкусен десерт.

Состојки:

  • 4 готови вафли
  • 250 гр растопено чоколадо на пареа во кое се става малку масло
  • шумско овошје
  • мед
  • џем
  • еурокрем

Редењето и комбинацијата, како и количината на секоја од 5те состојки ја одбирате по ваш вкус. Сервирајте во пар и уживајте во љубовта 🙂

singlepost_text