Егзотична салата

Егзотична салата

Комбинирањето на состојки за свежа салата е вистинска уметност. Егзотичната салата е вистинска витаминска бомба, ќе ве држи сити подолго време и е прав мелем за очи.

Состојки:

  • Кинеска салата
  • Марула
  • Бејби спанаќ
  • Пченка (свежа сварена или од конзерва)
  • Маслинки
  • Ореви
  • Биено сирење
  • Манго

Направете го балансот од состојки како што најмногу ви одговара и зачинете по сопствен вкус.

На здравје!

singlepost_text