Tag: џем

Десерти

Колач со џем од кајсии со мерки во шолји

Направете колач со џем од кајсии.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано […]

Видео, Десерти

Домашни кифли со џем: Подобри од француските кроасани

Мирис на топло тесто со домашен џем… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки […]

Десерти

Совршен спој: Џем од малини и кокос

Овој несекојдневен спој ќе ве воодушеви со својот вкус. Ви донесуваме рецепт за овој фантастичен џем. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки […]

Десерти

Стар, оригинален рецепт за џем од јаболка

Неодолив домашен џем од јаболка по оригинален стар рецепт. Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за […]

Tips & Tricks

Сите маала мирисаат на џем – Вака правилно се чуваат теглите

Септември е месец на џем, слатко, се што царува на трпезата во есен и зима и има супер вкус. Теглите џем, кечап, доматно пире, мармалад…не мора да ги чувате во ладилник. Тие во себе имаат доволно конзерванси па може да се чуваат и на полиците.Потребно им е темно и суво […]

Десерти

Идеален рецепт ако немате многу време: Џем од рерна

Многу едноставна подготовка… Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа […]

Десерти

Вкусен џем од смокви

Погответе вкусен џем кој ќе го обожвате… Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Десерти

Не може да биде повкусен: Џем од ореви и круши

Направете вкусен џем од круши и ореви. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг […]

Десерти

Вкусен и брз: Џем од круши со арома која мами

Направете вкусен џем од круши. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече    

Видео, Десерти

Еве како се готви џем во рерна: Подобар вкус не можете ни да замислите

Време е за зимница… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо