Tag: Џексон

Забава, Повеќе

Џенет Џексон роди момче – Ова е прво дете на пејачката

“Џенет и нејзиниот сопруг Висам се пресреќни бидејќи на овој свет го донесоа Еиса Ал Мана” објавија среќните родители вчера. Инаку, ова е прво дете на познатата пејачка Џенет Џексон. Таа денес има 50 години. Погледнете дел од објавите на социјалните медиуми: How exciting! @JanetJackson, Jan and Wissam just gave […]

Повеќе

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Американскиот магазин „People“ објави фотографија од Џенет Џексон на која се гледа нејзиното трудно стомаче. Таа за магазинот изјавила „Благодарни сме му на Бога за овој благослов“. Џенет Џексон има 50 години и за прв пат ќе стане мајка. Инаку, Џенет уште на почетокот на годинава ги откажа своите настапи […]