Tag: ќофте

Главни јадења

Деликатес: Компир ќофтиња

Направете ги најубавите компир ќофтиња. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Meat, Главни јадења

Повкусно од пилешко со кари: Ќофтиња со вкусниот сос и бело вино

Направете ќофтиња со кари. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на ден и ќе […]

Видео, Главни јадења

Вкусни ќофтиња од рерна: Необичен ручек со одличен вкус (Видео)

Од „Бабина кујна“ ни доаѓа многу вкусен рецепт… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Главни јадења

Брз и лесен рецепт за вкусни ќофтиња кои се подготвуваат во рерна

Овој рецепт е малку поинаков од „традиционалниот“, но вака подготвените ќофтиња се уште повкусни. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]

Главни јадења

Брзи и вкусни ќофтиња – прсти да излижеш

Брзо се прават, а многу се вкусни… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Meat, Tips & Tricks

Една намирница менува се – Вака ќофтињата се меки и сочни

Ако сакате совршени ќофтиња кои се меки, ви треба само пиво. За да се меки и сочни со супер арома, ставете со сите други состојки и пиво. Можеби звучи чудно, но пивото дава супер вкус и мекост. Ставете малку во смесата за ќофтиња заедно со зачините и оставете да отстои […]

Главни јадења

Брза и лесна подготовка: Ќофтиња со печурки и спанаќ

Брзо и лесно до вкусен оброк. Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Meat

Деликатесни ќофтиња со кисело млеко и кашкавал

Направете вкусни ќофтиња. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја […]

Главни јадења

Брз рецепт: Ќофтиња од пилешко месо

Брз рецепт за вкусни пилешки ќофтиња. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте