Tag: јогурт

Препораки

Јогуртот помага за расположение – Пијте чаша на ден

Постои намирница од кујната која делува против депресија, а многу е вкусна, а тоа е јогуртот иако можеби не сте го помислиле тоа. За расположение, против стрес, депресија и нервоза пијте барем една чаша на ден.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња […]

Главни јадења

Сочна мусака од месо и јогурт

Малку поинаков рецепт за мусака… Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Главни јадења

Компир со јоугрт

Вкусен оброк од компири… Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Предјадења

Прженици со јогурт – Појадок за цело семејство

Направете вкусен и брз појадок во вашата кујна. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и боранија Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза Запечена боранија Кремаста салата од боранија […]

Препораки

Пијте по две шолји јогурт на ден – Многу му помагаат на телото

Сите секојдневно пиеме јогурт, без да знаеме колку е корисен освен што е вкусен.Јогуртот е напиток кој настанал пред 4.000 години, а и денес е еден од најбараните и најздравите напитоци, а доволни се две шолји на ден. Две големи шолји му обезбедуваат на телото потребна дневна количина калциум и […]

Видео, Главни јадења

Готови за 10 минути: Уштипци со јогурт, тиквици и сирење

Брзи, вкусни, неодоливи – уштипци со јогурт, тиквици и сирење кои ќе ве освојат! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Душкина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата […]

Meat

Лесен и кремав ручек на трпеза: Пилешко со павлака и јогурт

Направете вкусно јадење со пилешко месо. Повеќе на Готви.мк:Чајот од шипка како лекБРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух […]

Предјадења

Евтин појадок: Пита од стар леб, јајца и јогурт

Направете пита од стар леб која е брза и вкусна.       Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб […]

Десерти

Смрзнат јогурт готов за 15 минути: Доручек од само 3 состојки

Овој доручек е идеален за високите летни температури, бидејќи ве држи сити до ручек. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков […]

Tips & Tricks

Месото ќе остане свежо и без ладилник – Супер трик за на одмор

Месото ќе остане свежо и без ладилник со еден трик. Ако сте на одмор или некаде каде моментално нема фрижидер, преку ноќ ставете го месото прекриено во сад со јогурт. Така е и повкусно.   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки […]