Tag: јогурт

Tips & Tricks

Добрите бактерии го продолжуваат животот: Здравје во киселото млеко и јогуртот

Лицата кои редовно пијат поголеми количини кисело млеко или јогурт се поздрави и живеат подолго, покажуваат истражувањата. Овие напитоци треба да ги внесувате бидејќи во нив се наоѓаат бактерии кои се важни за здравјето на дигестивниот тракт. Инаку, микроорганизмите кои се користат во пробиотички цели се со потекло од дигестивниот […]

Предјадења

Брза пита со кора од јогурт – нема месење и мачење

Направете вкусна пита со кора од јогурт. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Предјадења

Појадок за пет минути  – брзи пакетчиња со јогурт

Направете брзи пакетчиња со јогурт. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]

Салати

Компир салата со фета сирење

Вкусна компир салата… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Главни јадења

Шпагети со домати и јогурт

Вкусни тестенини во сос од јогурт… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Pastes

Брз оброк по работа: Запечени макарони во јогурт

За сите љубители на тестенини, направете вкусни запечени макарони со јогурт.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: […]

Предјадења

Ништо подобро од мирис на тесто дома: Јогурт погача за 15 минути

Направете си погача од која домот ќе замириса. Брз и евтин рецепт. ИГРАЈ И ДОБИЈ патување за цело семејство, телефон Samsung Note 9 и ваучер ок Kares – Детали за наградната игра на ПЕКАБЕСКО ТУКА Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар […]

Meat

Компир со месо во павлака – повкусно и од мусака

Направете вкусно месо со јогурт.     Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Видео, Главни јадења

Едноставна и лесна: Пита со јогурт која ќе ја обожавате (Видео)

Едноставна пита со јогурт… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кујна Саби“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Предјадења

Евтин појадок на брзина: Питулици со јогурт во калап за мафини

Вкусен и евтин појадок, готов за брзо време. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]