Tag: јајца

Видео, Главни јадења

Француски омлет: Најубав и најлесен начин за подготовка на јајца (Видео)

Воздушесто јадење со одличен вкус, најдобар избор за доручек! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Главни јадења, Салати

Салата со јајца и грав

Ви донесуваме рецепт со мексикански вкусови, салата која ќе биде составен дел од вашето мени. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Tips & Tricks

Трик за највкусни торти и колачи: Правете го ова и нема да згрешите никогаш

Ако сакате вашите колачи и торти да бидат многу вкусни, тогаш има еден трик кој треба да го направите.Имено, пред печење и готвење, секогаш јајцата и маргаринот треба да ги оставите на собна температура барем половина час. Така десертите ќе бидат помеки и повкусни. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Бели ледени коцки […]

Tips & Tricks, Видео, Главни јадења

Врвен кувар открива финта: Отсега само вака ќе ги подготвувате јајцата на око (Видео)

Јајцата на око се сметаат за едно од јадењата кои се подготвуваат најлесно. Многу се хранливи и здрави, а сега ви откриваме и нов начин како да ги подготвите. Познатиот светски кувар Ерик Рипер на својот Инстаграм објави видео снимка на која неговиот колега подготвува јајце на око на досега […]

Предјадења

Појадок буквално за 5 минути: Загревате тава и имате деликатес за Добро утро

Направете вкусен појадок кој ќе ви даде енергија и ила, а е готов за пет минути и тоа буквално. Ова е рецептот:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да […]

Tips & Tricks, Видео

Долниот дел е препржен а жолчката не? – Вака испржете совршено јајце на око (Видео)

Сите сакаме јајца, идеални се за појадок или ручек, имаат и голема хранлива вредност.Јајцето ја око често знае од една страна да биде препржено, додека од горе да биде по малку живо. Ако и вам ви се случува тоа, ова видео го дава решението за совршено испржени јајца. Користењето капак […]

Деликатеси

Леб и јајца по Велигден – искористете ги јајцата пред да помине рокот

Направете супер деликатес со јајцата кои ви останаа од Велигден.Канапе со јајца, ова е рецептот:     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?

Видео, Главни јадења

Три рецепти со варени јајца: Идеални јадења после Велигден (Видео)

После Велигденските празници на сите им остануваат неизедени варени јајца. Поради тоа ви донесуваме неколку рецепти како да ги искористите варените јајца кои ви останале. Ако немате идеја што да направите со нив, еве некои предлози. 1. Поховани полнети јајца 2. Мимоза салата 3. Солени мафини Рецептите за овие вкусни […]

Главни јадења, Деликатеси

Не фрлајте јајца по Велигден: Деликатес за ручек или гости

Направете вкусен деликатес со јајца кој ќе ви користи за да не ги фрлите залудно јајцата за Велигден.     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени […]

Деликатеси

Вкусен намаз за секој оброк – супер идеја да ги искористите фарбаните јајца

Направете вкусен и пикантен намаз од јајца.Ова е рецептот:     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?