Tag: јајца

Tips & Tricks, Видео

Супер техника за бојадисување јајца! Нацртајте што ќе посакате…

Оваа многу едноставна техника ви пружа многу можности, без многу комплицирање и валкање… Сè што треба да направите е налепници со саканиот облик да залепите пред бојадисување. После бојадисувањето само отстранете ги налепниците. Постапката можете да ја погледнете во видеото, а со облиците можете да експериментирате сами. ВИДЕО: Традиционално бојадисување […]

Видео, Повеќе

ВИ ТРЕБААТ САМО УКРАСНИ ТРАКИ: Врвот на декорациите на велигденските јајца

Потребно е трпение и работа, но со украсни траки ќе ги имате најубавите велигденски јајца.Ова е постапката: Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден […]

Tips & Tricks, Видео

ВЕЛИГДЕНСКА УМЕТНОСТ: Нема да верувате како се бојадисани овие јајца! (ВИДЕО)

Велигден е доба од годината кога домаќинките ја искажуваат својата креативност. Дека бојадисувањето јајца знае да биде уметност, ќе ви покаже ова видео. Обидете се да ги бојадисате јајцата на овој единствен начин – лесно, едноставно и преубаво… ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца […]

Видео, Повеќе

РАДОСТ ЗА ДЕЦАТА: Весели велигденски јајца

Овие велигденски јајца ќе бидат радост за вашите дечиња. Направете ги највеселите и најкреативните јајца. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]

Tips & Tricks, Видео

ВЕЛИГДЕНСКА ДЕКОРАЦИЈА: Еве како да бојадисате јајца на пареа (ВИДЕО)

Овој начин декорација на велигденски јајца им успева на сите! ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка ВИДЕО: Бојадисување на Велигденски јајца на пареа Прочитајте […]

Салати

Компир салата со мајонез и јајца

Освен што е повкусна од обичната компир салата, изгледа многу подекоративно! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Видео, Повеќе

Не ви треба боја: Уникатни велигденски јајца со салфети – нема да верувате

Ако сакате креативни велигденски јајца, не ви треба боја туку само салфети. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете […]

Видео, Главни јадења

Славниот кувар донесува рецепт за совршена кајгана! (ВИДЕО)

Ако досега мешавте јајца со млеко или павлака, време е да престанете. Славниот кувар Ентони Боурдаин вели дека никако не смеете да го правите тоа и притоа открива рецепт за совршена кајгана. Потребни ви се три јајца, сол, бибер и лажица путер.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб […]

Tips & Tricks, Видео

ВЕЛИГДЕНСКА ДЕКОРАЦИЈА: Еве како да украсите јајца (ВИДЕО)

Ви предлагаме оваа година велигденските јајца да ги украсите со оваа техника. Ќе добиете мали ремек дела! Потребни ви се цветни салфети, варени јајца, разматена белка и ножици. Јајцата згответе ги, а белките добро разматете ги. Пожелно е јајцата да бидат бели. Исечете ја саканата сликичка на салфетата и одвојте […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Заборавете на бојата – ги замотала јајцата во свила, ги сварила и добила нешто ФАНТАСТИЧНО

Се ближи Велигден и бојадисување на јајца. За да добиете јајца кои сите ќе ги остават без здив, пратете ги следните инструкции: Исечете парче свила со некој интересен дезен и исто толку парчиња бело платно. 2.Замотајте ги јајцата во свилата, потоа и белата ткаенина и закачете ги со шноли за […]