Tag: јајца

Главни јадења, Деликатеси

Јајца за појадок на посебен начин – Тава деликатес за добро утро

Вкусен начин да се почне денот. Направете црвен деликатес и почнете го денот. Еве го рецептот: Доколку правите за повеќе луѓе, зголемете ја количината. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца Мафини со јајца на око Печени […]

Главни јадења

Јајца во маринара сос

Ви донесуваме едноставен рецепт за јајца во маринара сос. Необично, а вкусно јадење! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата […]

Деликатеси

Плескавици „на око“ – Вкусен бургер рецепт кој се прави во тава

Направете нешто ново, посебно и вкусно. Бургери од тава какви што не сте пробале. Еве го рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со […]

Предјадења

Јајца со моцарела – Готови за 7 минути, вкусен појадок за убав почеток на денот

Кошнички со јајца и моцарела за супер вкусен старт на денот. Еве го рецептот, како и состојките кои ви се потребни за да го приготвите овој појадок. Совет: Може да ја ставите смесата и во калап за мафини и така да ја печете. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од […]

Видео, Главни јадења

Кралски доручек: Јајца во доматен сос (Видео)

Јајцата пржени во сок од домати се многу едноставни за подготовка, здрави, вкусни и со примамлив изглед. Овој рецепт морате да го пробате!   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога […]

Предјадења

Посебен рецепт за лепчиња со јајца – Се печат и не се масни

Вкусен појадок кој брзо се прави, а најважно од сè не е многу масен. Секој од нас има посебен рецепт за пржени лепчиња, но овој рецепт е различен и посебен. Ние ви предлагаме со лепчињата да искомбинирате АБЦ крем сирење. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб […]

Десерти

Исечете банана па врз неа ставете јајце – Вака се прават здрави палачинки

Ова се најздравите палачинки од само три состојки.Верувале или не, може да се направат и вака, а толку се вкусни. На здравје! Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Променете ситница и палачинките нема да бидат жилави Деликатесни бомбици Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Предјадења

Омлет со туна за почеток на денот – Една состојка целосно го менува вкусот

Направете вкусен омлет за појадок. Овој оброк ќе ве држи сити подолго време. Ова се состојките и подготовката: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца Мафини со јајца на око Печени јајца со сос Сакате совршено пржени […]

Деликатеси, Салати

Салата за празниците – Толку вкусна што веднаш ќе се изеде

Направете вкусна празнична салата која ќе биде одличен избор за претстојните празниците. Ова е сè што ви е потребно: На здравје и имајте среќни и весели празници! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и […]

Деликатеси, Препораки

Појадок готов за 10 минути – Мафини од јајца и сланина по едноставен рецепт

Овој рецепт за мафини од јајца и сланина брзо ќе ви стане еден од најомилените појадоци кои ќе ги правите речиси секој викенд. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нутела мафини – Рецепт кој ќе ги освои сите, особено децата Мафини со компир и пармезан Овошни мафини Солени мафини со […]