Tag: јадење

Главни јадења

Рецепт за шпанска пита

Еве како да подготвите вкусна шпанска пита. На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Главни јадења, Предјадења

Крем супа од комир

Ова вариво послужете го со кубети и добивате комплетен оброк. Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири  

Главни јадења, Предјадења

Супа од печен домат и црвени пиперки

Оваа вкусна и здрава супа многу лесно може да го замени главното јадење… На здравје! Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Еве како да направите ПОМФРИТ КАКО ОД МЕКДОНАЛДС!

Не постои повкусен помфрит на светот, но ако мислевте дека може да се направи само во Мек рестораните, сте се излажале. Ако сте се обиделе да ја сфатите тајната на вака подготвен помфрит, денес е вашиот ден! Ви пренесуваме рецепт за највкусниот помфрит на светот: За почеток потребни ви се […]

Видео, Главни јадења

Еве како да направите ВКУСНИ шкотски јајца! (ВИДЕО)

Варени јајца, мелено месо, зачини, презла и масло за пржење – тоа е се` што ќе ви треба за подготовка на ова вкусно јадење. Можете да ги јадете топли или ладни, можете да ги понесете како ужина, или да ги сервирате во комбинација со некоја добра салата. На видеото во […]

Главни јадења

Евтин и брз ручек: Подгответе вкусен ѓувеч

Ако сте љубител на сланина и зеленчук, ова јадење е баш за вас! На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Направете селска тава – одличен вкус со малку труд Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо […]

Главни јадења

Експрес брзи солени коцки со сирење

Идеални како ужина или доручек! На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб Домашен леб со маслинки

Видео, Главни јадења, Предјадења

Полнети потпечени палачинки (ВИДЕО)

Лесно се прават, а се идеални за доручек или вечера. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а […]

Видео, Главни јадења

Извонреден рецепт за печен грав (ВИДЕО)

Рецепт кој нема да ве остави рамнодушни, совршен е, задолжително пробајте го! Начинот на подготовка детално погледнете го во видеото во прилог: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Повеќе

Секоја земја си има свое јадење како заштитен знак – По што се познати земјите?

Секоја земја си има јадење кое е заштитен знак и кое туристите секогаш го нарачуваат. Па, ако одите во некоја од овие земји, погледнете што задолжително треба да нарачате. Австрија – Виенска шницла Бугарија – Шопска салата или таратор Кипар – Халоуми со лубеница Данска – Фрикаделер месни топчиња Германија – […]