Tag: јадење

Видео, Главни јадења, Предјадења

Ражнич од компир со пармезан, необичен и вкусен! (ВИДЕО)

Благодарение на ова видео и вие можете да бидете профи кувар. Се што треба да направите е да ги повторите чекорите прикажани на снимката. Начинот на подготовка погледнете го во видеото: На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Главни јадења

Брзо гурманско јадење: Запечени компири со колбаси

Компирот можете да го подготвите на различни начини, а ова е еден од најдобрите. На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти […]

Tips & Tricks, Видео

СУПЕР СОВЕТ: Како експресно да одмрзнете пилешко месо?

Заборавивте да го извадите пилешкото од замрзнувач? Се враќате од работа уморни, немате премногу време, а пилешкото месо се уште е смрзнато. Совет на стручњаците е додека ги подготвувате останатите состојки за ручек, пилешкото да го ставите во студена вода. Џеф Потер, автор на книгата Cooking for Geeks, тврди дека […]

Главни јадења, Предјадења

Мафини со сланина и сирење

Послужете ги за доручек или вечера со шолја чај или млеко… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути Класични благи мафини Солени мафини со козјо сирење Чоколадни мафини ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Мафини со 5 семиња Брзо овесни мафини

Главни јадења

Кременадли со пиперки – вкусен ручек!

Ако немате идеја за ручек, подгответе вкусни кременадли со пиперки. На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Наполнила СТАР ЛЕБ со топен кашкавал и лук. И добила нешто ПОДОБРО И ОД ПИЦА! (ВИДЕО)

Благодарение на ова видео и вие можете да бидете профи кувар. Треба само да ги повторите чекорите прикажани на видеото. Начинот на подготовка погледнете го во видеото: Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]

Главни јадења

Рецепт за шпанска пита

Еве како да подготвите вкусна шпанска пита. На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Главни јадења, Предјадења

Крем супа од комир

Ова вариво послужете го со кубети и добивате комплетен оброк. Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири  

Главни јадења, Предјадења

Супа од печен домат и црвени пиперки

Оваа вкусна и здрава супа многу лесно може да го замени главното јадење… На здравје! Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Еве како да направите ПОМФРИТ КАКО ОД МЕКДОНАЛДС!

Не постои повкусен помфрит на светот, но ако мислевте дека може да се направи само во Мек рестораните, сте се излажале. Ако сте се обиделе да ја сфатите тајната на вака подготвен помфрит, денес е вашиот ден! Ви пренесуваме рецепт за највкусниот помфрит на светот: За почеток потребни ви се […]