Tag: јадење

Главни јадења

Сочно јагеншко како под сач: Гради печени во рерна само за вистински гурмани

Доколку сакате сочно печено јагнешко, пробајте го овој рецепт… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Главни јадења

Вкусот на традицијата: Бањалучка пита со месо

Брзо и едноставно, направете ја светски познатата пита со единствен вкус… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Главни јадења

Наједноставното јадење: Пилешко во кари сос

Сосот од кари им дава посебна арома на месото и шампињоните… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Главни јадења

Пилешко филе полнето со печурки

За следниот ручек еве одличен рецепт – пилешко полнето со печурки… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Главни јадења

Богата пита од готови кори

Се прави од готови кори, поради што се нарекува и „лажна“ пита. Подгответе ја и ќе бидете воодушевени од богатиот вкус… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Витаминска посна пица: Сочна, здрава и полна со зеленчук

Ова е здрав рецепт за сочна пица со многу зеленчук, која истовремено е и здрава, но и многу вкусна. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е […]

Главни јадења

Најбрзата солена торта: Брзо се прави, а уште побрзо се јаде

Направете мал пресврт во подготовката на торти! Воодушевете ги домашните со солена торта со спанаќ и сирење. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на […]

Главни јадења

Гравче на тавче: Грав со печени домати на македонски начин

Ова македонско национално јадење вклучува запечен грав со лута пиперка, идеално за љубителите на пикантна храна. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Главни јадења

Сирники: Руски специјалитет готов за 15 минути

Многумина кои го пробале велат дека ова е еден од најубавите руски специјалитети – и навистина брзо и едноставно се подготвува. Всушност, главната состојка на ова јадење е руско свежо сирење (тврдо). Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]

Главни јадења

Пилешка мучкалица: Највкусното јадење од рерна

Вкусно јадење од рерна, се спрема лесно и брзо! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула