Tag: јадење

Главни јадења

Гомбоци во сос: Совршен ручек готов за миг!

Совршена идеја за брз и неверојатно вкусен ручек! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења

Ручек готов за 30 минути: Потребни се само три состојки

Ако ви здосадиле комплицираните рецепти кои земаат многу време и труд, ова пилешко едноставно ќе ви стане омилено јадење. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења

Словенечки рецепт за највкусното свинско месо

Вкусно главно јадење достојно за секоја свечена трпеза! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Главни јадења

Царско печење од рерна за свечена трпеза

Ќе ве воодушеви начинот на подготовка на овој фантастичен, гурмански специјалитет! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење […]

Главни јадења

Пилешко во јогурт – Јадење кое ќе сакате да го пробате!

Нема да му одолеете на фантастичниот вкус на вака приготвеното пилешко месо. Еве ги рецептот и начинот на подготовка: Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења

Компири со презла: Од надвор крцкави, од внатре меки како душа!

Има ли нешто поубаво од добро подготвени компирчиња? Еве одличен рецепт за крцкави компирчиња! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Главни јадења

Брза и мека погача со јогурт

Одлична погача, брзо се прави, а има фантастичен вкус!   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: […]

Главни јадења

Ражничи од компири и сланина

Кога ќе посакате нешто вкусно, интересно и поинакво, а не би сакале да вложувате премногу труд, ова е решението! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења

Божиќна сарма: Омиленото јадење на највкусен начин!

Кога вкусот на сланината, колбасот и месото ќе се измеша со неповторливиот вкус на киселата зелка, се добива чисто совршенство на чинијата. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби […]

Главни јадења, Предјадења

Вкусна и закрепнувачка: Крем чорба со брокула

Подгответе ја оваа вкусна крем чорба од брокули… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен […]