Tag: јадење

Главни јадења

Риба во сос од сенф

Комбинација од риба и зеленчук со неодолив сос… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој […]

Главни јадења

Јагнешко на златиборски начин: Ручек за свечана трпеза

За слави, празници, семеен ручек или гости – никогаш нема да згрешите ако спремите и послужите јагнешко на златиборски начин. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица […]

Главни јадења

Палачинки полнети со сирење и свински врат

За следниот ручек ви предлагаме да подготвите гурмански палачинки полнети со свински врат и сирење… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот […]

Видео, Главни јадења

Видео рецепти за најдобрите солени печива

Јутјуб каналот на Милица Михаиловиќ подготви видео со рецепти за најдобрите солени печива кои морате да ги пробате. Во видеото во прилог објаснети се детално неколку рецепти за вкусни солени печива. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид […]

Главни јадења

Ќофте во кајмак

За денешниот ручек ви предлагаме да ги направите овие вкусни ќофтиња во кајмак. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Видео, Главни јадења

Рижото со морски плодови – лесен и брз оброк

Едно лесно и брзо јадење од морски плодови… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза […]

Видео, Главни јадења

Топ 5 посни јадења кои морате да ги пробате! (Видео)

Јутјуб каналот на Милица Михаиловиќ подготви видео со рецепти за пет посни јадења кои морате да ги пробате. Во видеото во прилог објаснети се детално сите пет рецепти за вкусни посни јадења. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО во прилог: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка […]

Видео, Главни јадења

ДОМАШНА ПИТА каква што не сте пробале досега!

Оваа пита е за сите домаќинки кои сакаат да експериментираат во кујна! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења

Пилав со домати со медитерански шмек

Со додавање на оригано и босилек можете да му дадете медитерански шмек на ова јадење. Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да […]

Главни јадења

На поинаков начин: Мусака од спанаќ

Подгответе мусака на поинаков начин – ќе бидете воодушевени! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од […]