Tag: јагоди

Повеќе

Смути за рамен стомак – Слабејте брзо и здраво

Смути за слабеење полно витамини.     Се меша во блендер или соковник и се пие.   Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и боранија Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на […]

Десерти

Брз мус со јагоди

Направете вкусен мус од јагоди. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Десерти

Десерт со бело чоколадо и јагоди

Направете вкусен десерт со јагоди и бело чоколадо. Поврзани вести на Готви.мк: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири  

Предјадења

Ледено смути со јагоди – Вистинско освежување со богат вкус

Направете вкусно смути од јагоди.     Се става се во блендер и се миксира. Повеќе вести на Готви.мк:Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Десерти

Тирамису во чаши со јагоди

Неодолив десерт готов за миг! Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Десерти

Освежувачки микс: Лимонада со јагоди

Неодолива напивка идеална за тропските летни денови. Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]

Десерти

Брз десерт: Мафини со јагоди и шлаг

Десерт кој се подготвува за миг… Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач […]

Повеќе

Нема подобар вкус во летото: Смути со јагоди и цреши

Направете вкусно смути со цреши и јагоди. Се вадат семките од црешите се сечат ситно со јагодите и се ставаат во блендер со шеќер и млеко. Се сипува во чаши. Повеќе рецепти на Готви.мк: Тазе домашен лебВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Повеќе

Вака правилно се чуваат јагодите – Колку долго може да стојат во ладилник

Јагодите се вкусно овошје но за жал брзо скапуваат. Во ладилник стојат 2-3 дена. Замрзнати траат и до 9 месеци. Најдобар начин да се чуваат е да се замрзнат откако ќе се измијат и да се исушат. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги […]

Tips & Tricks

Вака правилно се чуваат јагоди – Има едно важно правило

Јагодите се вкусно овошје кое сите го сакаме, а најголемиот проблем е што брзо се скапуваат. Најдобро се чуваат замрзнати, така седат и до 9 месеци. Важно е никогаш повторно да не се замрзнат зошто така губат витамин Ц. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]