Tag: јаворов сируп

Препораки

Измешајте сода бикарбона со една намирница – За 30 дена здрави како дрен

Одамна е познато колку е здрава содата, а ако ја измешате со јаворов сируп ќе имате неверојатни резултати за еден месец. Помага за имунитет, прочистување на телото од токсини, а воедно превенира и рак. Ви треба малку сода бикарбона која се меша во сад со три лажици јаворов сируп, па […]

Десерти

БРЗО И ЕДНОСТАВНО: Рецепт за вкусно домашно чоколадо

Постои ли нешто подобро од вашето омилено чоколадо? Постои, тоа е домашното чоколадо, кое е вкусно и здраво! Потребни ви се само 15 минути за да го направите… Уживајте! Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Еве како да ослабете според хороскопскиот знак Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а […]