Tag: јаболко

Видео, Главни јадења

Несекојдневни и брзи: Пржени лепчиња со јаболка и крем сирење (Видео)

Овој специфичен оброк можете да го послужите за доручек или вечера. Едно е сигурно – за гостите ќе биде вистинско изненадување! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се […]

Десерти

Здрави крофни од банани и јаболка

Направете здрав и вкусен оброк! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За […]

Видео, Десерти

Мек колач со јаболко: Има неверојатен вкус, а се прави од најевтини состојки!

Неодолив вкус, се прави за миг, а секогаш ќе барате парче повеќе!   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Десерти

Готови за миг: Рецепт за највкусните палачинки

Рецепт за највкусните палачинки со јаболко, цимет и ванила… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Повеќе, Предјадења

Смути кое го чисти телото – Ги исфрла тешките метали, нема веќе надуеност

Направете зелено смути кое го прочистува телото и дава енергија. Еве што ви е потребно за овој вкусен и здрај напиток: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за енергија За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер […]

Повеќе, Препораки

Чај кој ќе ве врати на нозе ако сте настинати или ве боли грлото

Ако имате проблем со грлото или настинавте, тогаш имаме решение за вас. Овој чај од само две состојки ќе ви помогне да се вратите на нозе. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарствата пропишани од доктор! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Чај за желудникот – нема да имате […]

Видео, Десерти

Почнал да го чисти јаболкото: Кога ќе видите што направил, веднаш ќе се фатите за работа (Видео)

Кога и да посакате да се загреете во студените денови, нема посладок начин од овој. За само неколку минути, направете превкусен десерт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Tips & Tricks, Повеќе

Дури и пастата не го прави ова – Овошје кое отстранува 90 проценти од кариесот

Јаболката отсекогаш важеле за лековито овошје, кое во Македонија го има во изобилство. Некои видови јаболка се проценува дека имаат десет пати повеќе јод од бананата или кајсијата, а има и витамин Ц во големи количини. Посебно е значајна за зголемување на имунитетот, но и при болести на штитната жлезда. […]

Десерти

Палачинки со фил од јаболка, цимет и ванила

Ова е непобедлив зимски десерт – израдувајте ги своите најмили! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати […]

Главни јадења

Пилешко со јаболка и суви сливи

Со додавање на јаболка и сливи месото добива сосема поинаков вкус. Наместо сливи, можете да пробате и со смокви или кајсии. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од […]