Tag: јаболка

Видео, Десерти

Пита со јаболка, гриз и павлака

Едноставна и многу вкусна… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители Грижете се за здравјето на бебето: Еве […]

Tips & Tricks

Две состојки против надуеност и киселини во стомакот – Вкусно е а помага

Ако имате киселини во стомакот, ова е вкусен и ефикасен сок кој ќе ви помогне да се ослободите од киселините и надуеноста.Ви требаат еден компир и една јаболка.   Пијте ја оваа мешавина два пати секој ден. Се препорачува час пред оброк.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот […]

Десерти

Десерт од книгата со рецепти на баба: Старински колач со јаболки кој се топи во уста

Направете старински колач со јаболка по рецептот на нашите баби и мајки.Има врвен вкус, ова е рецептот:         Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта Чоколадна принцеза Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Видео, Десерти

Без брашно: Брз колач од јаболка, сочен и неодолив (Видео)

За сите кои немаат многу време за подготока на десерти, а сакаат вкусни домашни колачи, еве предлог за еден богат вкус. Сочен колач од јаболка, без брашно, едноставен и брз за подготовка! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава […]

Десерти, Посно и веге

Магична посна торта: Стар десерт од бисквити и јаболка

Торта која ќе ја правите и кога не постите! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: […]

Десерти

Крцкава пита со јаболка: Вкусен десерт за сите генерации

Оваа пита од лиснато тесто ќе ја обожаваат сите. Крцкава е и вкусна, а многу е лесна за подготовка. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Десерти, Посно и веге

Посен десерт со јаболка, цимет и суво грозје – Аромата мами воздишки

Направете посен десерт со јаболка и суво грозје, кој шири неодолива арома.     Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брз колач со јаболка Колачи за 15 минути Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Десерти

Мек колач со чоколадо и гриз – Една смеса се прави на 100 начини

Брз, вкусен и сочен колач со гриз и чоколадо. Лесно се прави, има неодолив вкус, а сите ќе сакаат парче плус. Еве го рецептот: Она што е најинтересно за овој колач е тоа што остава простор за експериментирање. Може јаболката да ги замените со круши или друго овошје, оревите со лешници […]

Видео, Десерти

Колач од јаболка по стар рецепт (Видео)

По стар единствен рецепт – колач од јаболка каков што го правеле нашите баби! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Видео, Главни јадења

Вкус кој се памти: Сладок омлет на селски начин (Видео)

Лесен и вкусен, совршен омлет за доручек… Во овој сладок омлет од јаболка на селски начин не се става брашно, но сеедно има богат вкус. Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: […]