Tag: ѓувеч

Главни јадења, Посно и веге

Ѓувеч без месо

Наша препорака за следниот ручек е ѓувеч без месо, еве како да го подготвите! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата […]

Главни јадења

Домашен ѓувеч со пилешки батаци

Направете ручек во кој ќе ужива целото семејство! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани

Видео, Главни јадења

Совршен ѓувеч полн со витамини

Ова е највкусниот ѓувеч на светот! Еве како да го подготвите… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посно и вкусно јадење: Домашен ѓувеч со шампињони (Видео)

Совршен оброк за целото семејство!   Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко […]

Видео, Деликатеси

Ѓувеч на посебен начин

Направете деликатес во кујната, ѓувеч со јајца и блитва на посебен начин.Ова е се што ви треба, намирниците и подготовката.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Природен рецепт кој го лечи болното грло Кои чаеви помагаат при слабеење? Вежбате, а резултатите се слаби? Еве што да јадете Совети кои дерматолозите нема да […]

Главни јадења

Рецепт за вкусен турски ѓувеч

За следниот ручек подгответе турски ѓувеч. Вкусно јадење за целото семејство. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат […]

Главни јадења

Специјалитет на денот: Направете домашен ѓувеч

За вкусен и незаборавен семеен ручек, и моменти со семејството кои не се забораваат. Многу вкусен рецепт кој ќе ги собере сите на трпеза. Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]

Видео, Деликатеси

ПЕКАРСКИ ЃУВЕЧ – гурманска тава за цело семејство

Гурманска тава за цело семејство, на сите ќе им стане омилена. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе […]

Главни јадења

Совршен рецепт за совршен ручек: Ѓувеч по „старски“

Денес ви донесуваме јадење кое ќе ги израдува вашите домашни, гости, најблиски и пријатели, и ви гарантираме дкеа често ќе се наоѓа на вашата трпеза. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за […]

Главни јадења

Евтин и брз ручек: Подгответе вкусен ѓувеч

Ако сте љубител на сланина и зеленчук, ова јадење е баш за вас! На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Направете селска тава – одличен вкус со малку труд Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо […]