Tag: ѓеврек

Главни јадења

Домашни ѓевреци: Печиво кое сите го сакаат

Ѓеврекот е печиво облик на прстен прекриено со сусам. Прво се вари, а потоа се пече, и поради начинот на изработка ѓеврекот го има тој специфичен вкус. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]

Препораки

Сите сакаме топол и крцкав ѓеврек – Важно правило кога го јадеме за појадок

Иако сите сакаме вкусен и топол ѓеврек за појадок, тој не е најпаметен избор за јадење наутро. Има многу јаглехидрати и е еднаков како да сте изеле пет парчиња леб. Бирајте ѓеврек полн семки и протеини. Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт […]

Предјадења

Ѓеврек погача – денот нека почне со мирис кој ќе го разбуди маалото

Направете вкусна ѓеврек погача за појадок. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Предјадења

Ѓевреци по рецепт од Турција – евтин рецепт, една состојка менува се

Направете вкусни ѓевреци по рецепт од Истанбул. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Преку 20 мафини од една смеса Бургер погачи Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми      

Видео, Главни јадења

НЕМА ДА ОДОЛЕЕТЕ! Направете домашен крцкав ѓеврек (ВИДЕО)

Кој може да им одолее на овие крцкави ѓевреци? Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена […]