Tag: шунка

Видео, Главни јадења

Рецепт за доручек кој никогаш нема да го заборавите! (ВИДЕО)

Доколку немате идеја што да подготвите за доручек, ви предлагаме целосно поинаков, но многу вкусен начин на подготовка на тост сендвич. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој […]

Предјадења, Салати

Мимоза – кралица на празничните салати: Еве како да ја подготвите!

Оваа салата се подготвува едноставно и лесно, а често се послужува на празничните трпези. На здравје! Повеќе на Готви.мк: Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad […]

Видео, Деликатеси, Препораки

Палачинки од јајца за 2 минути – Вкусен видео рецепт кој го освои целиот свет

Многумина од нас се љубители на палачинки и тоа во сите варијанти. Солени, благи, интегрални, овошни итн. Но, палачинки од јајца сигурно не сте пробале. Ова е дефинитивно новиот хит рецепт за секој бикенд појадок 🙂 За 1 порција потребни ви се 2 јајца, неколку парчиња Пекабеско шунка и кашкавал. […]

Видео, Главни јадења

СИГУРНО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ: Еве зошто по овој доручек „полудеа“ 50 милиони луѓе! (ВИДЕО)

Има ли нешто поубаво од вкусен, крцкав доручек, кој мириса на препечен леб, вкусна шунка и топен кашкавал? Секако дека не! Ви претставуваме рецепт по кој интернетот „полуде“ – го погледнале повеќе од 50 милиони луѓе, а го споделиле 500 илјади корисници на Фејсбук. Ќе ви бидат потребни меко варени […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

ОВА е најбрзиот рецепт за шпанска пита! (ВИДЕО)

Брзо и едноставно се подготвува, а вкусот е неверојатен! Шпанската пита има богат вкус, едноставно се подготвува, а можете да ја послужите за доручек или како предјадење. Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу: Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите […]

Главни јадења

Идеална вечера во студените денови: Пробајте ги највкусните топли сендвичи

Доколку не знаете што да подготвите за вечера или пак за доручек, ви предлагаме да се потсетите на добриот вкус на топлите сендвичи од рерна. На здравје! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли […]

Деликатеси

Ако ви е доста од компир, месо, тестенини… – Овој ручек е фантазија

Ако се мислите што да подготвите за ручек, ние го имаме одговорот за вас. Ако ви здосади од компири, месо, тестенини или пити, тогаш имаме решение за вас. Од карфиол и шунка може да се направи брз и многу вкусен ручек.Патем и еден совет, карфиолот никогаш не треба да го […]

Tips & Tricks, Главни јадења

Ова не се обични пржени лепчиња: Подгответе ги вака и долго ќе го памтите нивниот вкус!

Речиси и да не постои човек на светот кој не ги сака убавите, сочни пржени лепчиња. За нив ви се потребни само леб, јајца и малку сол. Јајцата добро разматете ги со вилушка, посолете па измакајте го лебот. Ако сакате коричката да биде што покрцкава, би било пожелно лебот да […]

Предјадења

Денот по утрото се познава: Појадок готов за 10 минути

Вкусен појадок кој со својата арома ќе ги примами вашите најмили да дојдат на трпеза. Повеќе рецепти на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Pastes

Италијанска кујна на милион начини: Тортелини со шунка во бело вино

 Италијанската кујна е една од најубавите, која се јаде насекаде низ светот. Тестенините и можноста да се комбинираат на милион начини, а сепак да имаат одличен вкус, се она што ги прави посебни.Овој пат ви нудиме нов, вкусен и лесен рецепт за да ја донесете италијанската кујна на оригинален начин […]