Tag: шунка

Главни јадења

Ручек идеален за вработени жени: Вкусно и брзо за подготовка

Рецепт на брзина за сите вработени и зафатени домаќинки.Може да го направите со компири или со пире кое ви останало од ручек.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани […]

Видео, Главни јадења

Солени коцки со шунка и кашкавал – брзо и вкусно јадење (Видео)

Подгответе вкусни солени коцки со шунка и кашкавал, се прават за миг! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Салати

Ќе ја правите наместо Руска: Крем салата со тстенини, салама и кашкавал

Вкусна, кремава и лесна салата со јогурт која веднаш ќе сакате да ја вкусите.Ова е рецептот за новото вкусно уживање:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нова крем салата за следната свеченост Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Предјадења, Салати

Салата со шунка – Почнете го ручекот со ова предјадење

Направете вкусна салата со шунка, нешто различно за зимските денови. Супер надополнување на ручекот. Еве како да го приготвите: Добар апетит! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Салата со маслинки и кубети […]

Главни јадења

Запечен компир со шунка и сирење – вкусен ручек за секаква прилика

Начинот на подготовка на ова јадење потсетува на мусака, а вкусот на медитерански специјалитети. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Предјадења

Кога ќе го пробате овој појадок ќе ви стане омилен

Направете вкусен појадок кој ќе ви стане омилен и ќе го приготвувате почесто. Еве го рецептот, како и начинот на подготовка: Одлични се во комбинација со домашен леб и јогурт. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе […]

Главни јадења

Макарони со сирење, спанаќ и шунка

За следниот ручек направете ја оваа вкусна комбинација од макарони, шунка и спанаќ.   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер […]

Главни јадења, Предјадења

Јајца полнети со крем од шунка

Доколку имате ненајавени гости или посакувате поинаков доручек, брзо и лесно можете да ги подготвите овие вкусни залаци. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други […]

Главни јадења, Предјадења

БРЗА ВЕЧЕРА: Солени палачинки со бешамел

Вкусни палачинки со бешамел сос – вкус кој освојува!   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко […]

Главни јадења, Предјадења

Неодолив солен кох со шунка и сирење

Пробајте го ова јадење – кох со одличен вкус со шунка и сирење – се подготвува многу брзо! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]